loader

Digitalizácia firemného vzdelávania

Niet pochýb o tom, že svet podnikania sa vyvíja bezprecedentným tempom. Aby spoločnosti  udržali krok s týmto tempom, musia sa vyvíjať aj metódy podnikového vzdelávania a školenia. Jednou z najvýznamnejších zmien, ktoré vidíme vo firemnom vzdelávaní, je čoraz väčšia digitalizácia vzdelávania. Poďme sa pozrieť čo tento trend pre firemné vzdelávanie znamená a ako mení prístup firiem. Čítajte ďalej, pretože tieto informácie vám môžu pomôcť urobiť kvalifikované rozhodnutie o tom, či je digitalizácia firemného vzdelávania vhodná aj pre vašu spoločnosť!

Čo vlastne znamená digitalizácia firemného vzdelávania?

Digitalizácia vo firemnom vzdelávaní znamená používanie stolných počítačov, mobilných zariadení a internetových softvérových aplikácií na zvyšovanie znalostí, zručností a zlepšenie chápania pracovných procesov zamestnancov.  Tieto technológie im umožňujú nielen učiť sa vlastným tempom, ale aj pracovať s materiálmi dôkladnejšie než kedykoľvek predtým pomocou rôznych metód, ako je napríklad aktívne počúvanie. Štúdium je možné rozdeliť do menších a ľahšie stráviteľných častí. Takto je možné postupne stavať na tom, čo sa už naučili predtým. Svoje vedomosti si môžu otestovať predtým, než sa posunú ďalej. Takéto vzdelávanie je dostupné kedykoľvek. A keďže sa učíme každý inak rýchlo, tempo sa prispôsobí každého schopnostiam.

Je digitalizácia vo vzdelávaní novým trendom?

Digitalizácia firemného vzdelávania nie je novým trendom. Tento trend začal už pred pár rokmi. Nestalo sa to zo dňa na deň. Do obchodnej sféry sa začala digitalizácia dostávať koncom 90. rokov a začiatkom 21. storočia, keď sa online vzdelávanie a školenia stali populárnejšie. Prechod na digitálne vzdelávanie umožnil novým aj skúseným zamestnancom rozvíjať a zdokonaľovať svoje zručnosti omnoho praktickejším a pohodlnejším spôsobom. Používanie online kurzov tiež znamenalo, že spoločnosti mohli ponúkať komplexnejšie a oveľa aktuálnejšie školenia, než bolo možné predtým. Pandémia COVID v roku 2020 tento trend rapídne urýchlila. A už niet cesty späť. Digitalizácia firemného vzdelávania zahŕňa nahradenie tradičnej prezenčnej výučby digitálnymi platformami a nástrojmi. Je zrejmé, že počas pandémie bolo hlavným dôvodom používania týchto nástrojov udržanie  ľudí v bezpečí. To sa zmenilo. Teraz je hnacou silou digitálne vzdelávania znižovanie nákladov a zvyšovanie efektivity.

Prínosy digitalizácie firemného vzdelávania

A keďže sú digitálne vzdelávacie nástroje čoraz sofistikovanejšie, existuje aj možnosť prispôsobiť kurzy jednotlivým používateľom. V dôsledku toho sa digitálne vzdelávanie stalo nevyhnutnou súčasťou moderného pracoviska. To znamená, že spoločnosti môžu svojim zamestnancom ponúknuť flexibilnejšie, pohodlnejšie a cenovo dostupnejšie vzdelávacie príležitosti. Digitalizácia podnikového vzdelávania tiež umožňuje spoločnostiam jednoduchšie škálovať vzdelávacie programy a osloviť viac zamestnancov s menším úsilím. Digitalizácia firemného vzdelávania je skrátka trend, ktorý tu zostane. A je to trend, ktorý bude v nasledujúcich rokoch len narastať. A nesmieme zabúdať na to, že digitálne firemné vzdelávanie šetrí firmám čas a peniaze.

Je digitálne vzdelávanie dostupné len pre veľké firmy?

Ako digitalizácia pokračuje v revolúcii vo svete podnikania, stále viac spoločností sa obracia na nové technológie, aby si udržali  konkurenčný náskok. Samozrejme, veľké spoločnosti sú vždy prvými adaptérmi nového trendu. Majú väčší rozpočet a zdá sa, že ah viac inklinujú k experimentovaniu s týmito novými technológiami ako malé alebo stredne veľké spoločnosti: v súčasnosti používa virtuálnu realitu približne 16 percent veľkých spoločností, 19 percent používa umelú inteligenciu a 13 percent rozšírenú realitu. 5 percent alebo menej stredne veľkých a malých podnikov experimentuje s týmito špičkovými nástrojmi  (ZDROJ: 2021 Training Industry Report). Digitalizácia v súčasnej dobe ponúka príležitosti aj pre menšie spoločnosti a tým sa vyrovnali podmienky, aby aj tieto mohli investovať do digitálnych nástrojov na firemné vzdelávanie. Využívaním týchto nástrojov môžu aj menšie firmy poskytnúť zamestnancom vysokú úroveň firemného vzdelávania.

Digitalizované firemné vzdelávanie pre malé firmy

Vysoká cena digitalizácie firemného školenia, ktorá na začiatku odrádzala malé firmy, už v dnešnej dobe nie je prekážkou. V posledných rokoch bolo vyvinutých množstvo nástrojov, ktoré umožňujú malým a stredným firmám využívať všetky výhody digitalizovaného firemného školenia za prijateľnú cenu. Malé a stredné firmy potrebujú udržať svoju konkurencieschopnosť na trhu. Dobre vyškolený tým je jedným zo základných predpokladov. Pokiaľ sa v malých firmách často a pravidelne školia noví členovia teamu, digitálne školenie dokáže firme usporiť veľa času a peňazí.

Digitalizácia firemných školení EduMAX

Naša firma sa špecializuje práve na malé a stredné firmy, ktorým pomáha vstúpiť do digitálneho sveta vzdelávania. Pomáhame transformovať ich tradičné školenia do multimediálnej podoby. V spoločnosti EduMax  používame na vytváranie interaktívnych online vzdelávacích programov najinovatívnejšie a najmodernejšie dostupné technológie. Ponúkame riešenia na vývoj kurzov, dizajn, rozvrhnutie a tvorbu obsahu. Pomocou našich služieb sa vaši zamestnanci môžu naučiť viac za kratší čas a interaktívne prostredie ich bude aj viac baviť. Nové znalosti je možné neustále precvičovať. Našou prioritou sú vaše úspory, úspech vašej spoločnosti a spokojnosť vašich zamestnancov pri zvyšovaní ich potenciálu. Získate tak jedinečné výhody a jasnú konkurenčnú výhodu medzi ostatnými spoločnosťami vo vašom odbore.

Hore